Герб
Герб
1. Герб Днепропетровска

Герб города 1970-х гг.
В красном щите с лазурным основанием - золотой литейный ковш над тремя зелеными холмами, которые сопровождается золотой зарницей. В основании - две серебряных волны. Щит увенчан шестерней с надписью "Днепропетровск". Автор - Н.И.Стародубский.

Герб города Днепропетровска, утвержденный 6 сентября 2001 г.
В лазурном поле положены накрест серебряные казацкая сабля и стрела остриями кверху, над ними - три серебряных звезды с семью лучами, одна под двумя. Щит обрамлен картушем из золотой дубовой листвы и украшенный золотой городской короной. На лазурной девизной ленте - надпись "Днепропетровск".

Описание:

Щит слов'янської форми, закруглений унизу. Такий щит, загальновживаний майже для всіх міст України. Поле щита синього кольору, який є традиційним в українській символіці взагалі, так і в козацькій зокрема. Синім або лазоревим був колір герба міста Катеринослава. В геральдиці синій означає велич, що відповідає ясному небу та водяному простору, уособлюючи височінь та глибину, постійність і досконалість, владу та благородство, стабільність і порядок.

Символи, розташовані на полі щита, поєднують героїчне минуле та сучасне значення Дніпропетровська як центру ракето-космічної індустрії та металургії.
У верхній частині гербу розташовані три семипроменеві зірки, які уособлюють декілька понять:
- безпосередньо геральдичне значення - символи вічності;
- число три - поєднання минулого, сьогодення і майбутнього, трисуття буття людини і світу;
- бризки металу, що є уособленням головної промислової галузі нашого міста металургії, яка сприяла перетворенню невеличкого провінційного міста в один з крупніших індустріальних центрів України;
- зірки, як данина традиції, перейшли з гербу Кодацької паланки та гербу міста Катеринослава;
- зірки зображені (розташовані) у вигляді латинської "V", що означає "VICTORIS" - перемога.

Центральною фігурою гербу є перехрещені срібні шабля та стріла. Стріла - символ ракетобудівної галузі, яка протягом майже п'ятидесяти років розвивається в нашому місті, сприяла його розвитку і благоустрою. Стріла також символізує рух, устремління до нових висот, саме до зірок прямують космічні апарати, у створенні яких беруть участь жителі міста.
Шабля - старовинний символ захисту, сили, могутності великого міста, яке завжди стоїть за державу, за Україну.


Купить пылесос калининград.
Copyright © 2007 www.dapk.dp.ua. All rights reserved.